Sejur in Rhodos, Grecia - 2026
Hotel Anika Studio 3*
Charter avion, Plecari incepand cu 06 Iunie 2026 pana in 19 Septembrie 2026.
Plecare Sambata
Tarife de la 20 euro
Despre hotel
Localizare: Situat Ć®ntr-o zonÄ liniČtitÄ la marginea staČiunii Faliraki, Anika Studios reprezinta o Ć®ntreprindere tradiČionalÄ de familie.Ā Este nevoie de mai puČin de 10 minute de mers pe jos pentru a ajunge la plaja cu nisip.Ā
StaČia de autobuz pentru confortul dumneavoastrÄ de cÄlÄtorie este la doar 5 minute de mers pe jos.
Facilitati hotel: internet wifi, gradina, sala de jocuri, biblioteca, parcare in limita locurilor disponibile, inchiriere de masini, asistenta medicala, serviciu de spalatorie, receptive, bar, restaurant, piscina exterioara, seif.
Facilitati camere: spatiile de cazare cuprind dotari generale precum aer conditionat (contra cost), telefon, televizor Či internet WiFi (contra cost), grup sanitar propriu, uscator de par. Majoritatea camerelor dispun si de un balcon.
Orar de zbor
Bucuresti, Otopeni 17:20 - Rhodos 19:15
Rhodos 20:00 - Bucuresti, Otopeni 21:55
Companie: Animawings
*Orarul de zbor poate suferi modificari pana la data calatoriei
Informatii utile
Pe teritoriul Greciei este in vigoare Taxa de Rezilienta Climatica, care se va achita DOAR la receptia unitatii de cazare. Aceasta este destinata combaterii efectelor crizei climatice.
Taxele sunt:
⢠Studiouri sau Apartamente ā 2 euro/camera/noapte
⢠Hoteluri de 1-2 stele ā 2 euro/camera/noapte
⢠Hoteluri de 3 stele ā 5 euro/camera/noapte
⢠Hoteluri de 4 stele ā 10 euro/camera/noapte
⢠Hoteluri de 5 stele ā 15 euro/camera/noapte
⢠Pentru case individuale de mai putin de 80 de metri patrati, cazare independenta si vile, taxa va fi de 8 euro/noapte
⢠Pentru case individuale de peste 80 de metri patrati, cazare independenta si vile, taxa va fi de 15 euro/noapte